Steam Trading Cards کارت های مجازی هستند که با بازی کردن بازی ها در پلتفرم استیم بدست می آیند. مجموعه کارت ها می تواند به جم، نشان ها و یا آیتم های قابل فروش در استیم تبدیل شود.

کارت های استیم

روش دریافت کارت ها
با بازی کردن بازی هایی که کارت دارند، می توانید این کارت ها را بدست آورید. (برای مشاهده لیست این بازی ها کلیک کنید) روش مخصوصی برای بدست آوردن این کارت ها وجود ندارد و تنها معیار، تایم پلی است. نیمی از کارت ها صرفا با بازی کردن بدست می آید و نیمی دیگر باید از مارکت خریداری شود و این امکان وجود ندارد که فرد تمامی کارت ها را با بازی کردن بدست آورد.

نشان های استیم

ساخت نشان ها (badges)
بعد از اینکه یک مجموعه کارت ها بدست آمد، امکان این وجود دارد که آن تبدیل به نشان شود. این نشان ها در پروفایل امکان نمایش دارند. همچنین با ساخت نشان ها، ممکن است کوپن تخفیف بازی و یا دی ال سی، والپیپر، ایموجی و دیگر موارد بدست آید.

لول آپ استیم

لول آپ
نشان ها همگی به XP اکانت شما اضافه می کنند. این موضوع باعث می شود کاربران بتوانند با ساخت نشان لول استیم خود را بالا ببرند و امکانات جدید در استیم باز کنند. (این امکانات به جز امکان افزایش حداکثر تعداد دوستان، همگی ظاهری هستند.)

مهم ترین سوالات 
* آیا محدودیتی برای دریافت کارت وجود دارد؟
بله، در تقریبا تمامی بازی ها فقط نیمی از کارت ها قابل دریافت به صورت رایگان است (این کارت ها شانسی هستند)، به عنوان مثال بازی Half-Life 2 مجموعه کارت آن 8 عددی است، بازیکن فقط می تواند 4 کارت آن را به رایگان و با بازی کردن بدست آورد و 4 کارت باقی را باید از دیگران خریداری کند.
* بازی های رایگان مانند Dota 2 یا Team Fortress 2 هم کارت دارند؟
بله، ولی کارت های آنها با بازی کردن معمولی بدست نمی آید! شما برای دریافت کارت های بازی های رایگان، برای هر کارت باید 9 دلار در بازی هزینه کنید. به عبارتی با هر 9 دلار هزینه در بازی های رایگان، یک کارت دریافت می کنید.
*  آیا کارت ها قادر به خرید و فروش هستند؟
بله، از این صفحه می توانید وارد مارکت شوید و کارت های خود را بفروشید یا کارت جدید خریداری کنید.
* چگونه والپیپر یا ایموجی دریافت می کنم؟
به صورت خودکار و شانسی ارسال می شوند و امکان این وجود ندارد که به صورت دستی دریافت شوند.
* چقدر XP برای لول آپ نیاز دارم؟
هر 10 لول، 100 XP برای هر لول نیاز است. (یعنی لول 1 تا 10 هر لول 100 XP، لول 10 تا 20 هر لول 200 XP و ...) و اکثر نشان ها 100 XP می دهند.
* آیا نشان ها فقط با دریافت کارت بدست می آیند؟
خیر، بعضی از اقدامات در استیم نیز نشان به همراه دارد. (مانند شرکت در نظرسنجی بهترین بازی های سال) همچنین معمولا در هر تخفیفات نشان مخصوصی نیز قابل دریافت است.
* آیا از کارت ها می توان در یک بازی استفاده کرد؟
خیر، کارت ها فقط برای ساخت نشان و خرید و فروش انجام بدست می آیند.
* آیا با دریافت achievements می توانم کارت بدست بیاورم؟
خیر، تنها عامل دریافت کارت، پلی تایم است و هیچ موضوع دیگری اثر گذار نیست.